En ballongferd er en ferd fra A til X - ukjent sted. Ingen kan på forhånd vite eksakt hvor ballongen kommer til å lande, den følger vindretningen. Man kan imidlertid finne ut litt om vær og vindretning før start og velge startsted slik at man flyr i en retning hvor man vet at det finnes egnede steder å lande. Obs! Ballongen på bildet er ikke identisk med ballongen som ble angrepet med kumøkk.

Luftballong angrepet med kumøkk

En svensk bonde tente på alle plugger da han fikk en luftballong på uanmeldt besøk.

Publisert Sist oppdatert

En luftballongtur tok en uventet vending lørdag kveld da ballongen landet på en åker i Lilla Edet i Västergötland i Sverige. Der ble landingen møtt med sinne – og kumøkk – fra en oppbrakt bonde, melder det svenske nettstedet TTELA

Det er restauranten Moreno Pizza som eier ballongen. Den brukes til opplevelsesflyginger for både ansatte og kunder. 

Slik ser KI for seg at det så ut da ballongen ble sprayet ned.

Lørdag var flere av restaurantens pizzabakere med på turen da ballongen landet på en dyrket åker – noe som falt svært dårlig i smak hos grunneieren.

– Bonden begynte å sprøyte kumøkk på ballongen med en traktor. Det kan ha forårsaket store skader, sier Tobias Hamberg fra Göteborgsfamiljen, som eier restauranten, i en uttalelse til TTELA.

Ballongen skal nå inspiseres for å kartlegge eventuelle skader. Dersom den er ødelagt, vurderer eieren å kreve erstatning fra bonden.

– Det kan bli veldig dyrt for ham, sier Hamberg.

Hendelsen har resultert i to politianmeldelser – én for skadeverk og én for brudd på luftfartsloven. 

Powered by Labrador CMS